A feleségét ejtette fogságba
Előzetesben a szigetszentmiklósi túszejtő
Előzetes letartóztatásba helyezte a Budapest Környéki Törvényszék azt a férfit, aki több lövést adott le a feleségére és a nő segítéségére siető férfira, majd a feleségét túszul ejtette még csütörtökön Szigetszentmiklóson.
2013.07.26 13:36MTIGyugyi Csilla, a Pest Megyei Főügyészség szóvivője pénteken közölte: a kényszerintézkedést harminc napra rendelték el a férfi ellen, akit több ember elleni gyilkossági kísérlettel és személyi szabadság megsértésével vádolnak.
Az előzetes letartóztatás szükségességét a gyanúsított terhére rótt kiemelkedő tárgyi súlyú bűncselekménnyel, illetve azzal indokolta az ügyészség, hogy csak így biztosítható jelenléte a nyomozás során, valamint félő, hogy szabadlábon hagyása esetén tanúk befolyásolásával, tárgyi bizonyítékok elrejtésével megnehezítené, illetve veszélyeztetné a bizonyítást.
Tartani lehetne attól is, hogy ismét próbálja elkövetni a csütörtökön megkísérelt bűncselekményt - tette hozzá a szóvivő. A főügyészség rendelkezésére álló nyomozati információk szerint a támadó csütörtök reggel a XXI. kerület egyik óvodája előtt beszállt válófélben lévő felesége autójába, ott elővette a magánál tartott lőfegyverét, amivel arra kényszerítette a nőt, hogy hajtson Szigetszentmiklósra.
A nő a városba érve megállt egy zöldségesboltnál, és megpróbált elmenekülni az őt előzőleg halálosan megfenyegető férje elől. A gyanúsított üldözni kezdte a feleségét, akire rá is lőtt, de a lövések nem találták el. A nőn egy halásztelki férfi próbált segíteni, de rá is lőtt a támadó, az egyik golyó a kezén találta el a fiatalembert.
A gyanúsított a rendőrökkel való tárgyalás közben a fegyverét több alkalommal önmaga, illetve felesége fejéhez tartotta, majd a nőt az autóhoz terelve el akarta hagyni a helyszínt, mikor a Terrorelhárítási Központ munkatársai ártalmatlanná tették és elfogták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06