A kétnapos akció
Kábítószer-kereskedőket fogtak el Hajdú-Biharban
Nyolc kábítószer-kereskedőt és tizennégy drogfogyasztót fogott el a rendőrség és a Terrorelhárítási Központ (TEK) egy kétnapos akció során Hajdú-Bihar megye több pontján.
2012.08.03 21:00MTIKovács Károly rendőr százados a szerdán és csütörtökön végrehajtott akcióról azt közölte: mivel az első információk szerint az érintettek fegyverrel rendelkeztek, az akcióban a TEK is részt vett.
Szerdán a TEK műveleti egységei Debrecenben, egy társasházi lakásban fogtak el egy 24 éves férfit és 52 éves anyját, ők a gyanú szerint szintetikus anyagot árultak. A helyszínen elfogtak még hét kábítószer-fogyasztót és lefoglaltak mintegy 1200-1400 adag kábítószergyanús anyagot.
Szintén szerdán, Debrecenben fogtak el egy családot - egy 56 éves férfit, 52 éves feleségét, 24 éves lányukat és 21 éves fiukat - és hét drogfogyasztót a TEK munkatársai. A család nagy ügyfélkörben terjesztett dizájner drogokat.
Csütörtökön Hajdúböszörmény belvárosában és egy városhoz közeli tanyán fogtak el egy-egy férfit, akik a marihuána alapanyagául szolgáló kendert termesztettek.
A rendőrség a kétnapos akcióban kábítószergyanús anyagokat, növényeket, drog előállításához, termesztéséhez szükséges eszközöket és csaknem ötmillió forint készpénzt foglalt le. Az ismeretlen anyagokat szakértők vizsgálják.
A gyanúsítottak közül többen szabadlábon védekezhetnek, a többi előállított előzetes letartóztatásáról később dönt a Debreceni Városi Bíróság - tájékoztatott Kovács Károly.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06