A "vétlen lövés "
Kitárazás közben elsült a fegyver - meglőtte magát a rendőr
Kitárazás közben elsült egy vadásztól elkobzott fegyver, egy rendőr lábsérülést szenvedett Enyingen.
2012.07.10 09:40MTIA Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője Németh-Kész Mónika tájékoztatása szerint az enyingi járőrök hétfő éjjel Mátyásdombon egy helybéli férfivel szemben intézkedtek. Mivel az engedéllyel tartott vadászpuskáját és lőszereit a gépkocsiban szabálytalanul szállította, a rendőrök előállították.
A rendőrőrsön a lőfegyver kitárazása közben a rendőrségi közlemény szerint "vétlen lövés történt", amelynek során az egyik járőr nyolc napon túl gyógyuló lábsérülést szenvedett. A mentők Székesfehérvárra, a Fejér Megyei Szent György Kórházba vitték.
A székesfehérvári rendőrkapitányság az eset körülményeinek tisztázására szakértő bevonásával vizsgálatot indított. Bővebb tájékoztatást a történtekről a vizsgálat lezárása utánra ígért ad a rendőrség.