Az úttesten terelt ménesbe belecsapódó autó
Vádemelési javaslat három ember ellen halálos baleset okozásáért
Lezárta a nyomozást a rendőrség és vádemelést javasol az ügyészségnek az ellen a három ember ellen, aki januárban Polgár és Hajdúnánás között éjszaka lovakat hajtott az útra, s ezzel egy autós halálát okozta - közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője hétfőn.
2012.06.25 14:38MTIKelemen Éva rendőr hadnagy tájékoztatása szerint foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés és segítségnyújtás elmulasztása miatt nyomoztak a három gyanúsított ellen, aki január 1-jén éjjel terelte ki az 50-60 állatból álló ménest az alsóbbrendű útra.
Az úttesten terelt ménesbe belecsapódó autós, egy fiatal férfi a helyszínen meghalt, míg utasa, egy nő életveszélyes sérüléseket szenvedett. A balesetben hat ló elpusztult.
A szakértő által elvégzett vizsgálat adataiból kiderül: az autó vezetője a megengedett sebesség betartása mellett nem észlelhette időben a ménest. Mivel a hajtók nem viselték az ilyenkor kötelezően előírt láthatósági mellényt, a férfinak nem volt lehetősége az ütközés elkerülésére. A vizsgálat azt is megállapította, hogy a lovak a teljes útpályát elfoglalták - tette hozzá Kelemen Éva.
A hajtásban részt vevő három ember a KRESZ több pontját, a mezőgazdasági biztonsági szabályzatot és egy vonatkozó minisztériumi rendeletet is megszegett.
A szóvivő kitért arra: a gyanúsítottak korábban azt mondták, hogy a lovakat ismeretlen személy engedhette ki a karámból, azok elszabadultak, megvadultak, és így kerültek az útra. Ezt állításuk szerint ők próbálták megakadályozni, de szavaikat a nyomozás adatai megcáfolták, tanúvallomások szerint ugyanis a gyanúsítottak máskor is a közúton vezették át állataikat, és már az előző nap eltervezték, hogy a ménest az útra terelik.
A nyomozás befejezésével az iratokat a rendőrség vádemelési javaslattal megküldte a Debreceni Városi Ügyészségnek - közölte a szóvivő az MTI-vel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06