Bringára szakosodtak
Elfogták a gödrei tolvaj triót
Számos kerékpárlopás írható a számlájukra, a kaposvári biciklisek végre fellélegezhetnek.
2012.05.14 15:48ma.huA Kaposvári Rendőrkapitányság közrendvédelmi járőrei a bűnügyi osztály kutyás egységével közösen elfogta május 11-én a hajnali órákban azt a három gödrei személyt, akik aznap elfogásukat megelőzően három kerékpárt is elloptak és elrejtettek Kaposvár belterületén.
Az ügy adataiból kiderült, hogy a 17-20 és 25 éves fiatalok kerékpárlopási szándékkal érkeztek Kaposvárra, úgy tervezték, hogy a lopott kerékpárokkal majd hazatekernek. A lopások során két kerékpárt egy udvarból már elemeltek, ahol három kerékpár volt ugyan, de a harmadik kerékpárt záró lakatot nem sikerült levágniuk.
A két lopott kerékpárt ezután a belvárosban rejtették el, majd tovább indultak és loptak egy harmadikat is. A harmadik lopást követően kettévált a csapat és a legidősebb közülük a lopott kerékpárra pattanva elhajtott, de másik két társát nem sokkal később megállították és igazoltatták a járőrök, melynek során előkerült egy lemezvágó olló és fény derült a lopásokra is.
A két személy elfogását követően a bűnügyi kutyás egységnek sikerült elfognia a kerékpáros férfit, aki megpróbált a városban elmenekülni, elbújni a rendőrök elől. A személyek vallomása alapján számos kerékpárlopás írható a számlájukra, melyeket Kaposváron követtek el.
A trió legidősebb tagját őrizetbe vették, jelenleg pedig előzetes letartóztatását tölti. Az ügyben megtartott házkutatások során több kerékpárt megtaláltak a nyomozók – tájékoztatta a ma.hu-t az SMRFK Sajtószolgálata.