Fertőszentmiklósi ejtőernyős-baleset
Ezernél is több ugrást teljesített a lezuhanó osztrák ejtőernyős
A Közlekedésbiztonsági Szervezet első megállapításai szerint 1208 ugrást teljesített a 2001-ben szerzett engedélyével az az osztrák ejtőernyős, aki a hétvégén szenvedett halálos balesetet Fertőszentmiklósnál.
2012.04.23 16:43MTIJelenleg azt vizsgálják, hogy miért nem nyílt ki a főernyő, és miért tekeredett meg a mentőernyő zsinórja - közölte a szervezet hétfőn az MTI-vel.
A közleményben emlékeztettek, hogy szombaton a fertőszentmiklósi repülőtéren egy osztrák társaság tagjai végeztek ejtőernyős ugrásokat egy osztrák lajstromban lévő repülőgépből. A baleset előtt 4200 méter magasan két tandemugró hagyta el a gépet egy-egy utasával, majd hárman ugrottak ki a gépből - közülük elsőként a balesetet szenvedett férfi - olyan speciális, denevérszárnyas öltözetben, amelynek segítségével siklani lehet a levegőben.
Az eddig begyűjtött információk szerint azt tervezték, hogy az ejtőernyőt 1200 méter magasan nyitják, ami két ugrónak sikerült is, ők földet értek, harmadik társuknak azonban eddig tisztázatlan okból nem nyílt ki a főejtőernyője.
A helyszíni szemle eddigi megállapításai szerint az ugró érzékelhette, hogy a főejtőernyőjét nem tudja kinyitni, ezért igyekezett megválni tőle, és a mentőejtőernyőjét nyitotta ki. A mentőejtőernyőnél körülbelül 350-400 méter magasságban megkezdődött a nyitási folyamat, de csak mintegy kétharmad részben sikerült, mert az ernyő zsinórzata - nagy valószínűséggel a levegőben - többször megtekeredett.
A szervezet vizsgálóbizottsága más hatóságok képviselőivel együttműködve még a helyszínen megállapította, hogy a főejtőernyő, illetve az annak nyitását indító nyitóernyő megfelelően volt hajtogatva, így működésükben nem voltak gátolva.
A független szakmai vizsgálat most arra keresi a választ, hogy ha működőképes volt a főejtőernyő, akkor az ugró miért nem tudta kinyitni, és miért tekeredett meg a mentőernyő zsinórzata - olvasható a közleményben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06