Ég a világ

Egymást érték a szabadtéri tüzek Pest megyében

Az országos tűzgyújtási tilalom ellenére szinte egymás után lobbant lángra több erdős, cserjés terület - zömmel az emberi felelőtlenség miatt - csütörtökön Pest megyében.

2012.03.15 21:37MTI

Estig 64 ilyen riasztást kaptak a tűzoltók - közölte a megyei katasztrófavédelem igazgatóhelyettese az MTI-vel.

Szabó János elmondta: az erdő-, avar- és bozóttüzek oltásához Sóskút, Tápióbicske és Kakucs-Csévharaszt térségében kellett hármas, kiemelt fokozatú riasztást elrendelni (Sóskúton több tíz hektáron égett az aljnövényzet), míg Diósdnál kettes fokozatnak megfelelő készültségben vonultak a tűzoltók egy hasonló szabadtéri tűzesethez.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.