Nem sérült meg senki

Hétszát liter veszélyes vegyület ömlött szét Soroksáron

Hétszáz liter veszélyes klórvegyület ömlött ki pénteken egy budapesti, soroksári logisztikai központ padlójára; a területet megtisztították, személyi sérülés nem történt.

2012.02.10 18:48MTI

Ezt közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Kisdi Máté elmondta: kilyukadt egy tárolóedény, ezért folyt ki a veszélyes anyag. Az érintett telep dolgozói a saját védőfelszerelésükben intézkedve körülhatárolták a kiömlött vegyületet, így az nem juthatott be a csatornába.

A tűzoltók a kiérkezésük után homokkal mentesítették a területet, majd a logisztikai telep saját veszélyesanyag-tárolójába különítették el a klórvegyületet - tette hozzá a szóvivő.

Kisdi Máté kiemelte: a telepen dolgozók gondos, gyors beavatkozásának és a tűzoltókkal való együttműködésének köszönhetően sem a levegőbe, sem a csatornába nem került veszélyes anyag, és személyi sérülés sem történt.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.