Egy vonalkód buktatta le a két férfit
Mindenre nyitott tolvajok: ventilátor és füstölt sajt is a ruházatban
Egy 30 éves mezőkövesdi férfi fiatalkorú társával ment vásárolni az egyik helyi nagyáruházba, kifizetni azonban nem minden termékért akartak.
2012.02.10 11:11ma.huA Mezőkövesdi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya lopás vétsége miatt folytat eljárást az elkövetőkkel szemben.
A két férfi együtt „vásárolt” az üzletben. Távozásukkor azonban az áruvédelmi kapu bejelzett, s a biztonsági őr az átvizsgáló helyiségbe kísérte a két személyt. Az idősebb férfi felszólításra előadott kabátjából és nadrágöve alól egy csomag kávét, egy kézi ventillátort, USB hosszabbító kábelt, telefon tartótokot és egy kártyaolvasót.
A termékekről a biztonsági etikettet egy késsel eltávolították, a vonalkódokra is ügyeltek, letépték, illetve kivágták őket. A telefonhoz tartózó tokról azonban megfeledkeztek, így az buktatta le őket. A fiatalkorú fiú kabátzsebéből továbbá egy füstölt sajt is előkerült. Tettüket mindketten azonnal elismerték.
A helyszínre érkező rendőrök a két elkövetőt előállították. Csak a nyomozás során lett világos a 30 éves férfi számára, hogy a szabálysértési értékre elkövetett lopás vétségének elkövetésén túl más bűncselekmény is a rovására írandó. Ugyanis mivel társa fiatalkorú volt, züllött életmód folytatására rábírással vagy rábírni törekvéssel elkövetett kiskorú veszélyeztetése bűntettének elkövetésével is számot kell adnia a bíróságon. Amennyiben mindkét cselekmény bizonyítást nyer, úgy a lopásért járó 3 éven felül kiskorú veszélyeztetése miatt 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető az elkövető.