Félmilliót ér, ha tudja, ki volt!
22 milliót gázsprayzett össze egy bandita Pécsett
Gázspray-vel tette védekezésre képtelenné az autóban ülőket, majd elvitt a kocsiból egy 22 millió forintot tartalmazó táskát Pécsen egy ismeretlen férfi, akinek az elfogása érdekében félmillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel Baranya rendőrfőkapitánya csütörtökön.
2012.01.12 11:13MTIA pécsi rendőrkapitányság elmondta: az eset még tavaly december 8-án történt, de csak most hozták nyilvánosságra.
Az elkövető aznap délelőtt kinyitotta a Klimó György utca és a Sánc utca kereszteződésében lévő parkolóban álló autó bal hátsó ajtaját, gázspray-vel befújt az utastérbe, hogy az elöl ülő sértettet és barátját ártalmatlanná tegye, majd a hátsó ülésről elemelte a pénzt tartalmazó laptoptáskát. A 22 millió forintot a rablás előtt, egy közeli bankfiókban vették fel.
A rendőrség feltételezi, hogy a tettes a bűnügy helyszínének a közelében lakik vagy ott helyismerettel rendelkezik, továbbá tisztában volt a sértett pénzkezelési szokásaival is.
A rendőrség egy 20 és 40 év közötti, 170-180 centiméter magas férfit keres, aki a bűncselekmény elkövetésekor sötét pulóvert, szürke kapucnis mellényt, a fején pedig sötét, kötött sapkát viselt.
A gyanúsított elfogása érdekében 500 ezer forint nyomravezetői díjat tűzött ki a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06