73 halott - eddig
Iszonyat Kalkuttában - képek: tűzvész emésztette el a kórházat
Legalább hetvenhárom halálos áldozata van a legfrissebb adatok szerint a péntek hajnali kalkuttai (Kolkáta) kórházi tűzvésznek hivatalos közlés szerint.
2011.12.09 10:50MTIA The Times of India angol nyelvű indiai újság honlapjának tájékoztatása szerint az áldozatok többsége a kórházban ápolt beteg volt, de az egészségügyi személyzet három tagja is életét vesztette. A hatóságok azzal vádolják az intézmény dolgozóit, hogy az ápoltakat cserbenhagyva kimenekültek az épületből.
Az északkelet-indiai Nyugat-Bengál kormányzója "megbocsáthatatlan bűnnek" nevezte a dolgozók részéről tanúsított gondatlanságot, és szigorú büntetést helyezett kilátásba a felelősöknek.
Mamamata Banerdzsi kijelentette: a szóban forgó AMRI kórház működési engedélyét azonnali hatállyal visszavonják. Szubrata Mukherdzsi tartományi egészségügyi miniszter azt mondta: "megbotránkoztató", hogy a kórház munkatársai nem tettek erőfeszítéseket a lángok által csapdába zárt betegek kiszabadítására.
A tűz az ötemeletes épület alagsorában keletkezett csütörtök éjjel, de a füst megtöltötte az épületet, sok beteg csapdába esett kórtermében, és megfulladt. Az épületben mintegy 160 beteg tartózkodott, közülük 85-öt sikerült a kórház másik szárnyába átmenekíteni.
A helyszínre érkező tűzoltó brigád szerint az egészségügyi intézetnek nincsen megfelelő tűzvédelmi rendszere. A helyzetet súlyosbította, hogy a bent ápoltak nagy része az ortopédiai osztályon feküdt, és többségük mozgásképtelen volt.
A tűzeset hírére hozzátartozók százai gyűltek össze a kórház épülete előtt, de az intézet vezetősége hivatalosan nem közölt még semmit az ügyben, mindössze annyit mondtak, hogy az áldozatok családjainak kártérítést fognak fizetni. Szemtanúk szerint teljes káosz és szakszerűtlenség volt tapasztalható a kórházi személyzet részéről, amikor a lángok felcsaptak. Az egyik bent ápolt férfi arról számolt be, hogy teljesen félretájékoztatták őket.
"Azt mondták nekünk, hogy ne aggódjunk, nem történik semmi" - idézte az egyik nővér szavait.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06