Kábítószer az óvszerben
Gumiba dugták a drogot - Kiszagolta a NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai az elmúlt napokban három esetben foglaltak le kábítószert.
2011.11.10 09:19ma.huA röszkei Határkirendeltségen jelentkezett belépésre egy szerb állampolgárságú férfi utasaival, egy szerb rendszámú utánfutós személygépjárművel. Az autó sofőrje és utasai a pénzügyőrök kérdésére elmondták, hogy bejelenteni való árut nem visznek magukkal.
A pénzügyőrök a nyilatkozatokat elfogadták, azonban az utánfutó egyik kerekén friss szerelési nyomokra lettek figyelmesek, ezért tételes vámvizsgálat céljából a gépkocsit félreállították. A gyanú beigazolódott, hiszen az utánfutó bal kerekéből áradó erős, átható szag nyomát követve a gumiköpenyből mintegy fél kiló marihuána került elő.
A sofőr az eljárás során elismerte, hogy a kábítószer az övé, azt ő rejtette el a kerékben, a többi utasnak arról nem volt tudomása.
A pénzügyőrök a csaknem egymillió forint értékű kábítószert lefoglalták, a szerb férfi ellen annak őrizetbe vétele mellett visszaélés kábítószerrel bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt a Szegedi Rendőrkapitányság folytat eljárást.
A budapesti Postaforgalmi Szolgálati helyen pedig egy Argentínából érkező küldeményt választottak ki vizsgálatra a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai. A függönydíszeket, méterárut tartalmazó duplafalú doboz aljában a pénzügyőrök több mint száz gramm fehér port találtak, amely a Narcotest-vizsgálat során kokain-gyanús anyag jelenlétét mutatta ki.
A NAV a küldeményt visszatartotta és visszaélés kábítószerrel bűncselekmény gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tett.
Szintén a Postaforgalmi Szolgálati helyen egy másik kábítószer-felderítésre is sor került. A pénzügyőrök egy Hollandiából érkező levélküldeményt vizsgáltak át, amelyre a kábítószer-kereső kutya hívta fel a figyelmet. A borítékban a NAV munkatársai óvszerbe csomagolt műanyag zacskóban 3 gramm ismeretlen eredetű növényi részeket találtak. Az ezt követő Narcotest-vizsgálat marihuána-gyanús anyag jelenlétét mutatta ki.
A pénzügyőrök az anyagot közvetlen vámfelügyelet alá helyezték és visszaélés kábítószerrel bűncselekmény gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.