Rövid időre lezárták az M7-es autópályát

Lángba borult a nádas Ordacsehinél

A Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese közölte: nagy területen, mintegy 25 hektáron ég a nádas és a száraz aljnövényzet Ordacsehi közelében, az M7-es autópálya mellett; a füst miatt néhány percre lezárták az autópályát, két tűzoltó enyhe füstmérgezést szenvedett.

2011.07.08 16:37MTI

A riasztást 14 óra után kapták a tűzoltók, akik Balatonboglárról, Marcaliból, Keszthelyről és Siófokról nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre. Az oltásban a fonyódi önkéntesek is segítenek - tájékoztatott Salamon Kornél.    
   
Hozzátette: a szél miatt gyorsan terjedő lángokat a kiérkezés után két órával sikerült körbehatárolni.
   
A két tűzoltót, akik a mentés során enyhe füstmérgezést szenvedtek, a siófoki kórházba szállították - közölte az ügyeletes, aki a tűz keletkezési okáról egyelőre nem tudott felvilágosítást adni. Mint mondta, ennek megállapítása a tűzvizsgáló feladata lesz.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.