A mendozai nagy lógás

Tömeges lógást szerveztek a Facebookon argentin diákok

A Facebook közösségi portálon hirdettek tömeges lógást argentin diákok.

2010.05.02 19:14MTI

A fővárostól, Buenos Airestől mintegy ezer kilométerre nyugatra fekvő Mendozában több mint háromezer diák kerülte el az iskolát még pénteken. Többségük a város egyik terén gyűlt össze - számolt be a rendőrség.

"Nem maradhatsz ki. Hozd el osztályodat, egész iskoládat, barátaidat. Szólj a más iskolába járó haverjaidnak, hívd meg ismerőseidet a Facebookról" - szólt a népszerű közösségi portálon közzétett felhívás.

Az 1,8 millió lakost számláló Mendozában 125 ezer 13 és 17 év közötti diák tanul. A "Ki csatlakozik a mendozai nagy lógáshoz?" elnevezésű klubba 11 ezer tanulót sikerült toborozni.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.