A HTC vagy az LG adja a hardveres megoldást?

Jön az első igazi Google mobiltelefon

Nyílt titok, hogy az internetes kereső óriás igen komoly mobilpiaci érdekeltségekkel rendelkezik.

2009.11.20 14:23ictpress

A Google 2007-ben jelentette be, hogy meg kíván jelenni a mobiltelefonok piacán, aztán pedig 2008 októberbében fel is bukkant a világ első olyan mobilja, melyen már a Google vadonatúj operációs rendszere, az Android teljesített szolgálatot. Ez azonban csak félig nevezhető Google mobilnak, lévén, hogy a Google csak a szoftvert szállította, a hardveres megoldások pedig egy tajvani gyártó, a HTC szája íze szerint készültek el.

Jól értesült források szerint már nem kell sokat várnunk az első igazi Google mobil megérkezésére, ugyanis a jövő év elején várhatóan le fog hullani a lepel az első olyan Google brandes készülékről, melynek a szoftverét és a hardverét egyaránt a Google ámodja meg.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt az újdonságot sem maga a Google fogja gyártani, hanem egyik partnere. Korábban olyan pletykák keringtek, hogy ez a gyártó ismét a HTC lesz, a legfrissebb híradások ellenben már arról szólnak, hogy egy dél-koreai vállalat, feltehetően az LG lesz a befutó.

A Google egyébként állítólag már 2009-ben piacra akarta dobni ezt az egyelőre meglehetősen titokzatos mobiltelefont, de a fejlesztések végülis elcsúsztak, és a készülék lecsúszta az év végi karácsonyi vásárlási időszakot.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.