Két évente cserél mobilt a többség

Gyűjtik a lecserélt mobiljaikat az angolok

Körülbelül kilencvenmillió olyan mobiltelefont tartatnak otthon a britek, amit nem használnak.

2009.09.14 14:13ictpress

Az angolok ötvenkét százaléka, ha új mobilt vásárol, megtartja a régit is, több mint kétharmadának pedig egynél több olyan telefonja is van otthon, amit nem használ, derül ki a The Recycling Factory nevű cég felméréséből. A telefonok újrahasznosításával is foglalkozó vállalat által megkérdezettek többsége, azért tartja meg a korábbi készülékét, hogyha az új elromlik, vagy elveszik, akkor ne maradjon mobiltelefon nélkül.

Miközben a mobil készülékek átlagos élettartalma hét év, a felmérésben résztvevők több mint a nyolcvan százaléka nyilatkozott úgy, hogy egy-két évenként lecseréli a telefonját, közel a kilencven százaléka pedig azt mondta, hogy két évnél fiatalabb mobilt használ.

"Ha megjelenik egy új modell, vagy a szolgáltatók valamelyik akciója felkelti a figyelmünket, lecseréljük a mobilunkat. Három-négy telefont is vásárlunk hét év alatt, pedig akár egyetlen készülék is elegendő lehetne ennyi időre. Ennek az az eredménye, hogy kilencvenmillió lecserélt mobiltelefon porosodik az angol háztartásokban"- mondta el Tammy Arya a Recycling Factory egyik vezetője a Telegraph-nak.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.