Ősszel jön az új irodai csomag
Az OpenOffice 3 ősszel érkezik
Az OpenOffice.org bejelentése szerint a népszerű ingyenes és multiplatformos irodai programcsomag 3.0-ás számot viselő verziójának megjelenése nyárról őszre csúszott. Megéri várni, ezzel már PDF-eket is lehet szerkeszteni.
2008.01.21 15:00ma.huAz OpenOffice.org alapítvány elhalasztotta irodai programcsomagja legújabb, 3-as számú verziójának megjelentetését: nem nyáron, hanem csak az ősszel érkezik. A béta április 30.-án jelenik meg, az RC változat július 25-én. Pontosabb információk a projekt honlapján olvashatók.
A végleges verzió az Open-Office konferenciával egy időben jelenik meg. A már a jelenlegi verzióban is elérhető webkettes lehetőségek (mint blogok és wikik közvetlen elérhetősége) mellett az új csomag tartalmazza majd a Mozilla által kifejlesztett naptárkomponenst, a Sunbirdöt (egyesek már a Thunderbird integrálását is emlegetik, mióta a Mozilla Foundation diszkréten kihátrált a saját levelezőkliense mögül), és emellett az új program már olvasni és írni is képes lesz a Microsoft Office XML-alapú dokumentumformátumait (docx, xlsx, pptx).
A bemutatószerkesztő új varázslóval (magyarul tündérrel) és elrendezésekkel bővül, az adatbázisszerkesztő modul, a Base új jelentéskezelő motort kap, Jfree és Pentaho-BI-alapokon. A rajzolómodul Draw pedig a jövőben nem csak exportálni tud majd PDF-be (ami már évek óta az OpenOffice alapvető szolgáltatása), de azok szerkesztésére is alkalmas lesz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06