A leggyorsabb Mac, 8 maggal
Az Apple frissíti a Mac Pro modellt
Az Apple bemutatta a professzionális kreatív felhasználók számára tervezett Mac Pro munkaállomás legújabb változatát, mely minden konfigurációban már 8 processzormagot tartalmaz és teljesen új architektúrára épül, aminek köszönhetően közvetlen elődjénél is már akár kétszer gyorsabb.
2008.01.15 06:30ma.hu
Az új Mac Pro két darabot tartalmaz a 45 nanométeres technológiával készülő négymagos Intel Xeon processzorból, melyek akár 3,2 GHz órajelen üzemelnek; valamint új grafikus vezérlőket és akár 4 TB beépített tárat, így ideális megoldást kínálnak 3D tervezők és tudományos kutatók számára is.
"Az új Mac Pro a valaha gyártott leggyorsabb Mac," mondta Philip Schiller, az Apple nemzetközi termékmarketingért felelős alelnöke. "A nyolcmagos, 3,2 GHz-es Xeon megoldásnak, az 1600 MHz-es előoldali- és 800 MHz-es memóriabusznak köszönhetően az új Mac Pro az elérhető leggyorsabb Intel Xeon architektúrát kínálja." Az új Mac Pro a legújabb, négymagos, 45 nm-es technológiával készülő Intel Xeon 5400 processzorok akár 3,2 GHz-es változatait tartalmazza, egyenként akár 12 MB másodszintű gyorsítótárral, az átütő teljesítmény és a gazdaságosság érdekében.
A nagy sávszélességű hardver architektúrának, a két 1600 MHz-es független előoldali busznak, valamint az akár 32 GB 800 MHz-es DDR2 ECC FB-DIMM tárnak köszönhetően az új Mac Pro akár 61 %-os teljesítmény-növekedést is képes felmutatni.
Minden új Mac Pro az ATI Radeon HD 2600 XT grafikus vezérlőt tartalmazza alapkiépítésben, 256 MB videó tárral. Az új Mac Pro PCI Express 2.0 illesztővel van felszerelve a videó vezérlő számára, mely az előző generáció grafikus teljesítményének akár kétszeresét is elérhetővé teszi; továbbá olyan kártyákat támogat, mint az 512 MB tárral felszerelt NVIDIA GeForce 8800 GT, vagy az 1,5 GB-os NVIDIA Quadro FX 5600 kártya, 3D sztereó kapuval. Az akár 4 grafikus vezérlő befogadására képes új Mac Pro akár 8 30"-es Apple Cinema HD Display képernyő meghajtására is képes.
Az új Mac Pro ezen felül miden idők legjobban bővíthető Mac modellje is. 4 belső bővítőhelyet tartalmaz közvetlenül csatolt Serial ATA meghajtók könnyű beépítése érdekében, valamint akár 2 Apple SuperDrive meghajtót. 4, egyenként 1 TB merevlemez befogadására is képes; vagy az opcionális 15000 rpm fordulatszámú SAS meghajtókkal akár 250 MB/s RAID 5 teljesítményre is képes az új Mac Pro RAID kártyának köszönhetően. A külső csatlakozási lehetőségeket 5 USB 2.0, 2 FireWire 400, 2 FireWire 800, optikai és analóg hang be- és kimenet, 2 Gigabit Ethernet kapu, valamint egy fejhallgató-csatlakozó biztosítják.

Minden új Mac Pro az Apple Mac OS X operációs rendszerének hatodik kiadásával, a 10.5 "Leopard rendszerrel kerül forgalomba, mely több mint 300 új szolgáltatást kínál ‹ köztük a Stacks funkcióval kiegészített új Finder programot, a QuickLook technológiát, az egy időben végzett feladatok praktikus különválasztására alkalmas Spaces funkciót valamint a kényelmes és biztonságos adatmentést lehetővé tevő Time Machine szolgáltatást. A többmagos processzorokat támogató és továbbfejlesztett ütemezőt tartalmazó Leopard rendszer tökéletes alapszoftver az új Mac Pro számára; lehetővé teszi az új architektúra teljesítményének tökéletes kihasználását.
Az új Mac Pro különlegesen vékony Apple alumínium billentyűzettel kerül forgalomba, de a beépített Bluetooth 2.0+EDR illesztő lehetővé teszi a kábelrengeteg csökkentését az Apple Wireless Keyboard és Apple Wireless Mouse használatával.
Az 1970-es években az Apple robbantotta ki a személyi számítógépek forradalmát az Apple II modellel és újraformálta az iparágat 1984-ben, az első Macintosh számítógéppel. Ma az Apple iparág-vezető szerepet tölt be díjnyertes számítógépei, a Mac OS X operációs rendszer, valamint az iLife és professzionális szoftverei által, illetve a digitális zenei élet meghatározó szereplője lett az iPod hordozható zenelejátszónak és az iTunes zeneboltnak köszönhetően.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06