Kaspersky-adatok
Ötből négy támadás komoly problémát okoz a számítógépes felhasználóknak
A fertőzés legveszélyesebb következményei között szerepelt az operációs rendszer beállításainak megváltoztatása a felhasználó tudta nélkül.
2015.10.25 16:00MTI
Öt rosszindulatú számítógépes támadásból négy komoly problémát okoz a felhasználóknak - tájékoztatta online felmérésének eredményéről lapunkat a Kaspersky Lab kiberbiztonsági vállalat.
A Kaspersky Lab és a B2B International által elvégzett felmérés kimutatta, hogy az internethasználók közel fele találkozott rosszindulatú programokkal az elmúlt egy év során, és az esetek 81 százalékában ez ártott a felhasználóknak, illetve eszközeiknek.
Ötből négy fertőzés okozott jelentős problémát az érintetteknek. Leggyakrabban a felhasználók a számítógép teljesítményének lassulását észlelték, 30 százalékuk tapasztalt zavaró reklámokat, és a megkérdezettek 20 százaléka talált kéretlen programokat készülékén.
A fertőzés legveszélyesebb következményei között szerepelt az operációs rendszer beállításainak megváltoztatása a felhasználó tudta nélkül (17 százalék), a személyes adatok elvesztése (10 százalék), vagy ellopása (8 százalék), a jogosulatlan publikálások, vagy közösségi oldalakon történő lájkolások (9 százalék) és a webkamera meghackelése (6 százalék).
A rosszindulatú programok főként windowsos számítógépeken fordultak elő, a Windows felhasználók 83 százaléka nyilatkozta azt, hogy az elmúlt 12 hónapban kár érte őket. Azonban az Android és Mac OS X felhasználók sem immunisak, ugyanis 13, illetve 6 százalékuk számolt be fertőzésekről eszközén.
Az európai felhasználók 5 százaléka úgy véli, hogy az eszköze azután vált fertőzötté, hogy egy gyanús honlapot látogatott meg. Valaki más USB meghajtóját, egy másik fertőzött eszközt, valamint egy legitim programként álcázott fertőzött alkalmazás telepítését a megkérdezettek 8 százaléka nevezte meg a fertőzés okaként. A megkérdezettek 7 százaléka azt mondta, hogy eszköze egy e-mail melléklet megnyitása után fertőződött meg, míg a megkérdezettek nagyobb része, 13 százaléka, nem tudta megmondani, hogyan került a rosszindulatú program a készülékére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06