A Nagykutya után
Itt Boston Dynamics négylábú szuperrobotjának kistestvére
Spot jóval fürgébb, mint elődje volt. Főként kutatási-mentési feladatok ellátására használnák.
2015.02.10 15:00ma.huA Google 2013-ban vásárolta fel a világ legmenőbb robotikai fejlesztőcégét, az addig főleg az a,erikai hadsereg megrendelésére dolgozó Boston Dynamicsot. A vállalat 2005-ben fejlesztette ki eddigi leghíresebb robotját, a Big Dogot; a négylábú gépszörnyet úgy tervezték meg, hogy a legnehezebb terepen is elboldoguljon.

A The Verge hétfőn írta meg, hogy a Boston Dynamycs mérnökei nemrég a "Nagykutya" kistestvérét is megépítették. Spot jóval könnyebb és fürgébb, mint elődje volt - alig 72,5 kilogrammot nyom -, igaz, kisebb terhet is bír el. Rendkívül fejlett szenzorainak köszönhetően remekül tájékozódik, így nem csak a szabadban, hanem épületek felderítésénél is bevethető. A robotnak fejlesztői szerint elsősorban a kutatási és mentési műveleteknél, illetve a katasztrófa sújtotta térségekben lehet majd komoly hasznát venni.
Kapcsolódó írások:
- Nemzetközi robotprogramozási verseny: határon túli magyar csapat a döntőben
- Itt a világ első érző és emlékező robotja
- Robot fogadja az ügyfeleket egy japán bankban
- Okosotthonokat irányíthat a Sony robotkutyájának elektronikus agya
- Arcfelismerő robotokkal működő szálloda nyílik
- Robotkígyó lehet tavaink megmentője?
- 30 év múlva robotok lesznek mindenhol?
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06