Nézzen madárnak!
Mire használják a tudósok a Google Earth-öt?
Mire, mire... Hát például költöző madarakat követnek a Google térképtechnikájának köszönhetően. A technika mindenki számára elérhető, mégsincs elég felhasználó által generált réteg a Google térképén.
2008.07.07 09:45Z., ma.huA Google Earth nagyszerű lehetőséget biztosít arra, hogy az emberek földrajzi információkat jeleníthessenek meg a felületen. Ezt elsősorban a tudósok használák ki, pedig a technológia mindenki számára elérhető.
Az ornitológusok például a veszélyeztetett madárfajok vonulási útvonalát teszik fel a Commission for Environmental Cooperation által biztosított adatok alapján. Mások a viharokat és tornádókat követik, szintén mások a napfogyatkozások útvonalát vizsgálják, vagy a föld vulkántevékenységét, a jég olvadását a sarkokon, a madárinfluenza mutációinak elterjedtségét jelenítik meg. A lehetőségek persze végtelenek, hiszen bármilyen földrajzi adathalmazból réteget lehet “építeni” a Google Earth-ön.
Az adatok a Google szoftvere által használt KML formátumban kerülnek fel a térképre, így azok a webes felületen, tehát a Google Maps-en is megtekinthetők. Persze a megjelenítés nem olyan megragadó, mint az Earth esetében, de így legalább sokkal többen láthatják az új rétegeket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06