A kiberbűnözők átstrukturálták a "víruspiacot"
Elavultak a hagyományos vírusirtók
A hagyományos vírusirtási modellen alapuló biztonsági szoftverek nem bírják már sokáig az iramot a villámgyors ütemben terjeszkedő vírusokkal.
2008.06.16 13:05ma.huAlulmaradhatnak a vírusokkal folytatott harcban a hagyományos vírusirtó programok – ez derül ki a Panda Security által nemrégi kiadott elemzésből. A vírusok egyre nagyobb ütemben szaporodnak, ráadásul az ún. „malware”-ek (vagyis a rosszindulatú kódok, programok) viselkedése is megváltozott. – Mint az élet minden területén, itt is a pénz a domináns – magyarázta Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója.
A kiberbűnözők teljes mértékben átstrukturálták a „víruspiacot”: amíg öt-hat éve a feltűnéskeltés volt a cél, most minél csendesebben igyekeznek végrehajtani a támadásokat, amelyek ráadásul több hullámban, egymással kombinálva érkeznek. A hagyományos vírusirtó modell önmagában már nem elég. A Panda Security laboratóriumaiban kifejlesztett „Kollektív Intelligencia” elnevezésű technológiának köszönhetően a www.fertozottvagynem.hu oldalon bárki tesztelheti, hogy érte-e a gépét bármiféle támadás.
Mi azt mondjuk, hogy manapság egy vírusirtó önmagában már nem véd meg mindentől. Persze a választást mindenkire rábízzuk, de a www.fertozottvagynem.hu oldalon ingyen tesztelhető, vajon biztonságban vannak-e az adataink. Az otthoni PC-k 23%-a ugyanis aktív vírusvédelem ellenére fertőzött; nem hiszem, hogy valaki kapásból meg tudja mondani, az övé vajon beletartozik-e ebbe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06