Fővárosi Közgyűlés

Tarlóséknak tetszik a Google Street View

A Fővárosi Közgyűlés egyetért a Google Street View szolgáltatással és javasolja, hogy Budapest is vegyen részt abban.

2012.11.28 17:21MTI

A testület szerdán egyhangúlag hagyta jóvá Németh Szilárd (Fidesz-KDNP) kulturális és turisztikai tanácsnok javaslatát.

A Google néhány évvel ezelőtt útnak indított szolgáltatása révén a felhasználók a világ legkülönbözőbb helyeit tekinthetik meg 360 fokos panorámaképek segítségével. A társaság hazai cége 2009 óta folytat tárgyalásokat a magyar hatóságokkal, miközben a környező országokban már működik a szolgáltatás - tette hozzá a tanácsnok.

Németh Szilárd álláspontja szerint az alkalmazás tájékozódási és turisztikai szempontból is fontos eligazodási pont, ezért fontos, hogy Budapest is megtalálható legyen a felületen.

A határozat szerint a testület a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság útmutatásának betartása mellett javasolja a szolgáltatás bevezetését.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.