Együttműködnek a kormányzati és piaci szereplők
Széleskörű iparági összefogás az informatikai képességek fejlesztése érdekében
A mai napon a Magyar EU Fejlesztési Igazgatótanács (MEFIT), a magyar kormány, a parlamenti pártok képviselői és a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodását írt alá a TITAN kezdeményezés felkarolásáról. A TITAN Keretprogram létrejöttét a világ legnagyobb szoftvergyártó vállalata, a Microsoft kezdeményezte.
2008.05.19 14:22ma.huAz Informatikai Albizottság mai rendkívüli ülésén jelentették be a Magyar EU Fejlesztési Igazgatótanács és a magyar kormány közösen indítandó, TITAN ("Tréning-keretprogram az Információs Társadalom Alkalmazkodóképességének Növelésére") elnevezésű kezdeményezését.
A keretprogramot a Microsoft Magyarország, a Cisco Magyarország, a HP Magyarország, az Intel Magyarország, a Magyar Telekom, a Revolution Software, az Xapt, a FreeSoft, valamint az Inforum, az IVSZ, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az Enterprise Europe Network-ből álló állandó szervezet, a MEFIT (Magyar EU Fejlesztési Igazgatótanács) alakította ki, és bízta meg a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítványt a program hosszú távú menedzselésével.
Az elmúlt években számos jelentés mutatott rá arra, hogy Európa egyre komolyabb mennyiségi és minőségi gondokkal küzd a munkaerő IKT-képzettsége terén.
A TITAN keretprogram három pillérre épül. Az első, a PROTEUS Program (Professional Tech-Expert Training from EU Sources, 2009-2012). A program célja az IKT-szektor sokrétű szakemberhiányának mérséklése a megfelelően magas szinten és diverzifikáltan kiképzett IT-Pro szakemberek révén, a magyar IKT-intenzív gazdaság versenyképességének gyors és fokozott mértékű feljavítása érdekében.
A második pillér a DIG-IT Program (2009-2012), melynek a legfőbb törekvése a digitális gazdaság és a KKV-szektor megerősítése. Célja a magyar KKV-szektor globális versenyképességének fokozása, a döntéshozók és menedzserek IKT fókuszú üzleti továbbképzése és e-business ismereteik korszerűsítése révén.
A harmadik pillér pedig a DIG-IT-ALL Program (2009-2012), melynek célja a digitálisan írástudatlan/informatikai alapkészséggel rendelkező munkavállalók és potenciális munkavállalók képzése és jobb munkakörökhöz, illetve munkahelyhez juttatása, startup e-business vállalkozások ösztönzése.
„A Microsoft egyik legfontosabb kötelessége, hogy együttműködjön a különböző országokkal és szervezetekkel a digitális írástudás és az informatikai készségek oktatása, elterjesztése érdekében.” – hangsúlyozta Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója. – „A TITAN program célkitűzései – az évi kétszázezernél is több emberhez eljuttatandó informatikai alaptudás, KKV vállalatok vezetőinek informatikai képzése és az IT szakemberek professzionális fejlesztése lesz.