A fegyverek igazán veszélyesek

A horror királya nem tiltaná a játékokat

Stephen King, számos, méltán sikeres borzongató könyv szerzője kiállt a számítógépes játékok mellett - azaz helyesebben ezek tiltása ellen. Szerinte az erőszakhoz több köze van a fegyvernek, amivel azt elkövetik - megszerezhetetlen játék pedig nincs.

2008.04.10 13:25ma.hu

A Magyarországon is népszerű horrorszerző, Stephen King kiállt az erőszakos(nak minősített) játékok mellett: úgy véli, nem demokratikus megoldás ezek betiltása, ráadásul a problémákat sem kezeli. A gyerekek szórakozásának felügyelete ugyanis - mondja - nem a politikusok, hanem a szülők feladata, így rájuk kellene bízni, milyen játékokkal engedik játszani a gyerkeiket.

Mondja ezt úgy, hogy gyakorló apaként maga is tiltotta már el gyerekeit különböző filmektől, könyvektől és játékoktól (mivel úgy gondolta, túl koraiak lennének), és bevallottan nem is rajong a videojátékokért. Az viszont felháborította, hogy egyes játékokat csak 18 éven felüliek vásárolhatnak meg.

Angolszász nyelvterületen régóta zajlik a vita a játékokról, egyelőre bőven használható konszenzus nélkül. Mindenesetre King szerint a játékok nem teremtik az erőszakot, hanem a társadalomban már meglévő feszültségeket tükrözik - ráadásul a besorolásnak semmi értelmét nem látja. Ha az ifjak meg akarnak szerezni egy játékot, azt meg is szerzik - mondja, és lehet benne valami.

Ráadásul van súlyosabb jelenség is erőszak-fronton, amivel foglalkozni kéne - teszi hozzá. Kevesebb lenne ugyanis az erőszakos cselekemények áldozata, ha nehezebb lenne fegyverekhez jutni - jegyezte meg, felemlítve a tavalyi egyetemi ámokfutást is: a dél-koreai gyilkos nagy Counter Strike-rajongó volt ugyan, de a lövéseket mégiscsak lőfegyverből adta le...

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.