Téltábornok
Az arab teve is csak bámulja a havat
Tovább tombol a téli vihar a Közel-Keleten, Kairóban és Jeruzsálemben is havazik még, Szíriának odacsapott az időjárás is.
2013.12.14 05:30ma.hu
Kairóban 112 év után esett hó, szokatlan hideggel és sok hóval kezdődött meg idén az izraeli tél. Hóviharral, faggyal és heves esőkkel érkezett a tél az egész Közel-Keletre, a zord időjárás következtében két szíriai gyermek halálra fagyott, a menekülttáborok lakóinak pedig meg kell küzdeniük azért, hogy ne fújja el a szél a sátraikat.
Szíria, Libanon, Jordánia, Egyiptom, Izrael, Törökország és a palesztin területek bizonyos részein is fagypont alá süllyedt a hőmérséklet. Az Alexa névre keresztelt vihar végigsöpört Libanon majdnem egész területén, valamint Szíria északi részein.
A térségben immár több napja tomboló zord időjárás leginkább azt a mintegy 2,2 millió szíriait sújtja, akik a polgárháború elől menekültek külföldre.