Beázott ugyanis
Akkora vihar volt, hogy bezárták a megyei könyvtárat Veszprémben
Beázás miatt átmenetileg bezárták az Eötvös Károly Megyei Könyvtárat Veszprémben, sárbemosódás miatt pedig lezárták a nemrégiben átadott Veszprém-Nemesvámos kerékpárutat. A károk helyreállítását megkezdte az önkormányzat.
2013.08.28 20:13MTIA város alpolgármestere, Brányi Mária (Fidesz-KDNP) felidézte: kedd éjszakától szerda délelőttig jelentős mennyiségű csapadék hullott Veszprémben. A belvárosi vizeket elvezető Séd-patak vízszintje is magasan állt, ezért nem tudta fogadni a csapadékot, és visszaduzzasztotta a nagy csapadékelvezető rendszereket.
A belváros rehabilitációs munkálatai még tartanak, ezért a Kossuth utcában néhol megállt a víz, az új építésű területeken pedig, ahol a növényzet még nem vert gyökeret és nem tudta megfogni a földet, sárbemosások keletkeztek. Így történt az új belvárosi aluljáróban és a nemrégiben átadott Veszprém-Nemesvámos kerékpárúton - mondta az alpolgármester.
Utóbbinál, a 8-as főút alatt átvezető aluljáróban jelentős mennyiségű sár gyűlt fel a rézsűkről, ezért a kerékpárútnak ezt a szakaszát átmenetileg lezárták. Ugyancsak átmeneti időre lezárták az Eötvös Károly Megyei Könyvtárat is, mert beázott az épület.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06