Vihar

Ítéletidő Moszkvában: halálos áldozatok - KÉPEK!

Rendkívüli időjárás, hatalmas felhőszakadás volt vasárnap Moszkvában: egy fiatal nő meghalt az orosz főváros délnyugati részén, mert a viharos szélben fa zuhant rá, a víz aluljárókat öntött el.

Nézze meg a képeket! >>> képgaléria

2013.06.30 23:59MTI
Kattintson a képre! >>>

A felhőszakadás elsősorban Moszkva középső és nyugati részét érintette. Csak a Veréb-hegyen lévő Lomonoszov egyetemnél és annak körzetében a havi csapadékmennyiség közel 30 százaléka esett le, míg más kerületekben a negyede.

Egyes kerületekben jégeső okozott károkat. Több helyen is fákat csavart ki a viharos szél.

Az észak-nyugati metróvonal felszíni szakaszán is kitört fák zuhantak a sínekre, ezért két alkalommal is le kellett állítani a közlekedést. A Jaszenyevo nevű metrómegállót pedig le kellett zárni, mert az esővíz elöntötte az előcsarnokot. Emellett több mint negyven vízzel elárasztott helyszínre hívták ki az orosz fővárosban a katasztrófa-elhárítás embereit. Több gyalogos aluljárót elöntött a víz a városközpontban, utcák változtak tengerré egy időre.

A 30 fokos, fülledt hőség után hirtelen lehűlt a levegő Moszkvában. Egyes helyeken csak 17-21 fokot mértek a vihar után.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.