Hőség
Továbbra is nagyon erős az UV-B sugárzás!
Figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) a pénteken várható nagyon erős, 7,9-es UV-B sugárzás miatt. Bárki, nem csak, aki nyaral, hanem az is, aki egyszerűen csak a kertben dolgozik, sétál, huzamosabb ideig napfény éri, leéghet!
2013.06.20 12:09MTI
A meteorológiai szolgálat közleményében azt kérték mindenkitől, hogy fokozottan védekezzen a napsugárzás okozta leégés ellen, és napközben 11 és 15 óra között kerülje a napozást. A vállat takaró póló és szalmakalap viselete, valamint fényvédő krém használata mindenképpen javasolt. Felhívták a figyelmet arra is, hogy az ilyen erős, figyelmeztetési értéket meghaladó UV-B sugárzáskor a normál bőrtípus már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is leéghet.
Hétfő dél óta másodfokú hőségriasztás van érvényben az országban. A meteorológiai szolgálat kedd óta figyelmeztet a nagyon erős szintű UV-B sugárzásra.