A dupla szabályrendszer ellen ágál a bajor istálló

A BMW távozhat a "kettős szabályrendszer" miatt

A BMW is csatlakozott az elégedetlenkedők sorához a költségvetési sapka kérdésében. Az új rendszernek következtében kialakuló "dupla szabályrendszer" miatt, akár távozhat is a bajor istálló.

2009.05.06 13:50f1-live.hu

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) bejelentette, hogy a következő évtől költségvetési limitet vezetnek be. Ez azonban nem lesz kötelező, ám aki mégis úgy dönt, hogy nem költ 40 millió fontnál többet, az technikai előnyöket élvezhet. Többek között ez az a része az új szabálynak, ami kiverte a biztosítékot több istállónál is.

A McLaren és Williams is már fölemelte a hangját a „dupla szabályrendszer” ellen. „A két szabályrendszeres Forma-1 nem vonzó a BMW-nek.” – mondta Mario Theissen Münchenben. A csapatok érdekvédelmi szervezete (FOTA) ma rendkívüli ülést tart a kialakult helyzet megvitatására.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.