A hétszeres világbajnok kálváriája
Schumi már csak egy "kísértet"
Káosz a Ferrarinál! Két verseny alatt nulla pontot szerzett az olasz istálló mindkét pilótája. És emellett még ott van Michael Schumacher, aki a világ legdrágább tanácsadója.
2009.04.08 12:25f1-live.huA Ferrari színeiben a hét világbajnoki címéből ötöt szerzett, de talán most megválnak a német szupersztártól. A csapatfőnök, Stefano Domenicali a héten krízisértekezletet hozott össze. Schumacher szerződése az év végén lejár. Talán kiesik a pikszisből?
„Olyan idők járnak, amikor mindenkinek vállalni kell a maga felelősségét, én ezt teszem. Mindenki másnak is így kéne…” – mondta Dominicali sejtelmesen.
Schumi menedzsere, Williy Weber szerint még semmi sem biztos: „Még egyelőre csak az év közepén járunk, várjuk ki a végét.” – mindenesetre nő a nyomás.
A sajtó mintha összefogott volna ellene. A La Gazzetta dello Sport így ír: „Hibák, problémák és pech, Schumacher egy kísértet. Maranelloban járkál egy kísértet, aki németül beszél. Schumi sosem választott stratégiát???”
Corriere dello Sport: „Kétségek Schumi miatt.”
La Gazetta di Modena: „Egyre problémásabb Schumi szerepe a bokszban.”
Tény, mindkét versenyen Schumi ott volt a csapatfőnök és a mérnökök mellett. Ott volt, amikor Massa Malajziában csak a 16. lett. Ott volt, amikor Kimi Räikkönen autójára esőgumit tettek a még száraz aszfalthoz.
A német így kommentálta az esetet: „Olyan volt, mintha lottóznánk. Nem lehetett tudni mi jön.”
Versenyzőként a világ legjobbja volt, de ezért stratégiában is ő a „király”? „Igen!” – mondja Niki Lauda – „Szerintem Schumi nem szólhatott bele túlzottan a kérdésbe, ha ő választott volna holmi mérnök helyett, akkor sokkal jobban döntött volna.”