Bebiztosította vb-címét
Brazil Nagydíj - Sebastian Vettel indul az élről
A második vb-címét már az október elején rendezett Japán Nagydíjon bebiztosító Sebastian Vettel indul az élről az idényzáró vasárnapi Forma-1-es Brazil Nagydíjon.
2011.11.26 18:16MTIA szombati időmérő edzésen Vettel mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber lett a második, a brit Jenson Button (McLaren) pedig a harmadik.
A német autóversenyző 15. pole pozícióját szerezte meg az idei világbajnokságon, ezzel megjavította a brit Nigel Mansell 1992-es csúcsát: a legendás brit autóversenyző 19 évvel ezelőtt 14 alkalommal startolhatott az első rajtkockából.

Kalocsai mintás overallt viselt Button
A kalocsai mintás overallt viselte az idényzáró Forma-1-es Brazil Nagydíj időmérő edzésén Jenson Button, a McLaren 2009-ben világbajnok brit pilótája.
Jenson Button a harmadik helyet szerezte meg az interlagosi pályán rendezett szombati kvalifikáción. A Kalmár István tervezte - Button és csapattársa, Lewis Hamilton által a Magyar Nagydíj időmérő edzésén is viselt - kalocsai mintás kezeslábas két alkalommal is nyert azon a szavazáson, amely arról döntött, hogy melyik ruhába bújjanak bele a pilóták a Brazil GP-n.
Az első internetes voksoláson a kalocsai mintás ruha sokáig vezetett, azonban a vállalat sportszponzorációval foglalkozó menedzsere, Patrick Brockhacker azt mondta Kalmár Istvánnak, hogy szabálytalanságra bukkantak, ezért érvénytelenítették a szavazást és kisorsolták a győztest, amely a német overall lett.
Utóbb mégis úgy döntöttek, hogy új szavazást indítanak, egyúttal rögzítették: ha nem a német design nyeri a voksolást, akkor a pilóták két különböző kezeslábast viselnek majd a brazil GP időmérő edzésén, az egyik a kisorsolt németet, a másik az új győztest.
A második szavazást végül óriási fölénnyel nyerte meg a kalocsai mintás overall. A McLaren és a Hugo Boss három évtizeddel ezelőtt szerződött le egymással, utóbbi a 30. évforduló alkalmából 37 országban hirdette meg az "Öltöztess fel a Fináléra" designversenyt.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06