Összeszedtük a legjobb praktikákat
Házi módszerekkel a fáradtság ellen
Összeszedtük a legjobb praktikákat, hogy leküzdjük a hosszú őszi- téli hónapokat. Ne hagyjuk, hogy a fáradtság eluralkodjon rajtunk!
2010.12.27 12:10WEBbetegFigyeljünk a táplálkozásra, mozogjunk és pihenjünk, ha lehet!
Nagy rohanásban is szakítsunk időt a reggelizésre!
Fogyasszunk fehérjében és szénhidrátban gazdag táplálékot (rozskenyér, tojás, sonka, dzsem). Igyunk egy bögre tejet, vagy egy pohár 100 százalékos narancslevet.
A nagy hidegben sem feledkezzünk meg a napi 1-1,5 liter folyadék beviteléről!
Az idegrendszer megfelelő működéséhez nélkülözhetetlen a B6-, B12-vitamin, valamint a magnézium, réz, jód, vas, mangán mikroelemek, a C- vitamin pedig számos betegség megelőzésénél hasznos.

A vegyes táplálkozás fedezi a napi szükséges vitaminmennyiséget, de mivel nem mindenhez tudunk könnyedén hozzájutni, érdemes valamilyen vitaminkomplexumot segítségként alkalmazni.
A fáradtság leküzdésére ne fogyasszunk túl sok kávét, mivel a szervezetünk egy idő után telítődik vele és már az élénkítő hatása eltűnik, ezáltal még fáradékonyabbak leszünk.
Helyette alkalmazunk zöld- vagy fekete teát, illetve friss déligyümölcs (narancs, grépfrút) levét.

Egy kis mozgás senkinek sem árt!
Ha nehezen tudjuk rávenni magunkat, hogy hazaérkezés után ismét kimozduljunk a lakásból, akkor érdemes már a napunkat úgy tervezni, hogy addig haza se menjünk, amíg nem mozgunk aktívan legalább egy órát.
Kiválóan alkalmas sport ilyenkor is az úszás, zenés torna, a konditeremben a biciklizés, futás, fallabdázás. A hangulatunk is jobb lesz, ha egy kis időt közösségben töltünk.
Ha erre nincs lehetőség, akkor már az is sokat jelent, ha a munkahelyről gyalog megyünk haza, vagy csak úgy sétálunk egy nagyot.
Semmiképp se üljünk egész héten a számítógép vagy a televízió előtt, lehetőleg hetente 2-3 alkalommal mozogjunk valamit.

Kényeztessük magunkat!
Az aktív pihenés mellet fontos a lazítás is. Erre legalkalmasabb hely egy gyógyfürdő, ahol még igénybe lehet venni akár egy masszázs-kezelést vagy szaunázást is.
A hagyományos gőzölés mellett érdemes kipróbálni az infraszaunát, amely a napsugarait is helyettesíti számunkra.
Reggelente ajánlatos hideg vízzel megmosni az arcunkat, illetve a reggeli zuhanyzás is felfrissít.
A napi 7-8 órás alvásigényünkre érdemes odafigyelni, vagyis ne hagyjuk felhalmozni a kialvatlanságunkat: amikor tudjuk, pótoljuk.
Este egy lazító aromaterápiás fürdő biztosíthat nyugodt alvást. A családunk és barátaink is sokat segíthetnek a fáradtságérzésünk leküzdésében közös programok szervezésével.
Kapcsolódó írások:
- Stressz és magas vérnyomás - Együtt jár?
- Kattog az agy: volt, nincs rossz emlék
- Ne stresszelj annyit, a nőknek jobban fáj
- Újdonságok a magas vérnyomás kezelésében
- Nem a válság okozza a munkahelyi stresszt?
- Sok az alkoholista a magyar cégvezetők közt
- A félrelépés túl sok stresszel jár
- Boldoggá teszi az apákat a házimunka?
- A munkahelyi stressz miatt hazudunk
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06