Csak a cukor, azt szeretik
Kétszer olyan gyorsan pufulnak a brit gyerekek, mint amerikai társaik
Az amerikai gyerekeknél kétszer gyorsabban híznak brit társaik, akik sokkal többet költenek egészségtelen ételekre - derült ki egy új adatokból.
2010.06.27 19:16MTIA brit gyerekek kétszer annyit adnak ki cukros termékekre és ropogtatnivalókra, mint az amerikaiak - szakemberek szerint ez arra utal, hogy a brit kormány próbálkozásai a gyerekek elhízásának visszafogására megbuktak.
A The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadásában (www.telegraph.co.uk) idézett adatok szerint a brit gyerekek évente 372 fontot (mintegy 130 ezer forintot) költenek édességre, ebből 850 szelet Mars csokira futja. Az amerikaiak ezzel szemben csak 150 fontnak (52 ezer forintnak) megfelelő summát adnak ki finom falatokra. Ennek hatása meg is mutatkozik: az 5-13 év közötti brit gyerekek közül minden harmadik túlsúlyos vagy elhízott. 2014-ig ez az arány a szigetországban jóslatok szerint évente 2,1 százalékkal emelkedhet, az óceán túlpartján ezzel szemben 1,3 százalékos emelkedés várható.
Nagy-Britanniában becslések szerint 2,3 millió gyerek túlsúlyos vagy elhízott, a 12 év alattiak között sokan mutatják magas vérnyomás és koleszterinszint, illetve diabétesz és májbetegség tüneteit.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06