Három komoly betegségnél már hatásos
Antioxidánst rejt a curry
Egy apró kapszulát, mely a sárga curry összetevőjét, a kurkumint tartalmazza, jelenleg a vastagbélrák, a psoriasis és az Alzheimer-kór gyógyításában tesztelik.
2009.11.19 17:43medipress.huA kurkumin, ami az indiai sáfrány hatóanyaga, lehetséges antioxidáns. Azonban, a gyomor-bélrendszer emésztőnedvei gyorsan bontják a kurkumint, ezért a vérbe csak kevés jut be. Néhány új típusú gyógyszert (pl. a szájon át adható inzulint) a felszívódást könnyítő védőanyaggal vonnak be, melyet liposzómának neveznek.
A szóban forgó tanulmányban a kutatók a kurkumint vonták be, és a szerrel patkányokat etettek, és azt találták, hogy megnégyszereződött a kurkumin felszívódása, valamint emelkedett a vér antioxidáns-tartalma.
A Journal of Agricultural and Food Chemistry című újságban megjelent tanulmány szerint a módszer segítségével meg lehetne oldani a kurkumin emberekben lévő szegényes felszívódását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06