Amikor tűzharc van a szervezetünkben

Tünetek nélkül- jó ez nekünk?

Sokáig tünetek nélkül küzdhet szervezetünk a egyes betegségek ellen. Ez a küzdelem azonban "patthelyzetet" is teremthet.

2009.11.13 18:44Kiskegyed

Az ismeretlen eredetű krónikus betegségekkel küszködők fejében nyilván megfordult már, hogy betegségük hátterében valamilyen mélyebb ok áll. Szinte biztos, hogy háziorvosuk is gyanakodott valamilyen, a szervezetükben lévő gócra, amelynek felderítésére laboratóriumi kivizsgálásra, fogorvoshoz vagy gégészhez utalta őket. Valójában minden krónikus betegségben szenvedőt szükséges lenne góckutatásra küldeni.

Egyre több, korábban ismeretlen eredetű betegségről derül ki ugyanis, hogy mikroba, illetve góc okozza. De mi is a góc, és hol alakul ki? Amikor a szervezet a betolakodó kórokozókat, mikrobákat nem tudja elpusztítani, a védekezőrendszer küldi a vérkeringés útján a „katonáit” (fehérvérsejteket, fehérjéket és különböző molekulákat) a betolakodó legyőzésére. Ha ez nem sikerül, kialakul egy dinamikus „patthelyzet”, a góc, amely mikrobákból és gyulladásos szövetből áll, és „sakkban tartja” a védekezőrendszert.

A góc elsősorban a felső légutakban, a fogak környékén, de bárhol a szervezetben kialakulhat. A megizmosodott kórokozók pedig tűzfészekként „háborús helyzetet” tudnak előidézni. Ezért gyakori panasz a nátha, a torokgyulladás, azaz góc az orrgaratban, valamint a fogak területén.

A krónikus gyulladás, így a góc is tünetszegény vagy tünetmentes. Csak az általános tünetek, a fáradékonyság, levertség, alvászavar, hőemelkedés, vérszegénység, idegesség vagy a góc szövődményei okozta betegségek, a hörghurut, hajhullás, sokízületi gyulladás, allergia, ekcéma figyelmeztetnek rá, amelyek valódi okát orvosi kivizsgálással lehet felkutatni.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.