Megédesített fájdalom
Cukros víz, hogy a fájdalom elviselhetőbb legyen
Egy kevés cukros víz elszopogatása után elviselhetőbbnek érzik az injekcióval járó fájdalmat a csecsemők - állítják a Pennsylvania Állami Egyetem kutatói.
2008.02.05 11:45MTIKét és négy hónapos csecsemők két perccel a védőoltás előtt két milliliter 24 százalékos cukoroldatot kaptak, mely csökkentette a oltás utáni fájdalmukat és lerövidítette azt az időt, mely alatt visszazökkentek szokásos viselkedésükbe - közli a Linda A. Hatfield által vezetett csoport a Pediatrics orvosi szaklap februári számában.
A vizsgálat során 38 csecsemő kapott cukros és 45 sima vizet, mielőtt az oltássorozatot beadták nekik. Az első, második és harmadik injekciót az oldat után két, öt és hét perccel kapták meg. A babák fájdalomérzetének nagyságát egy olyan skálán mérték, mely értékeli a sírást, arckifejezést, viselkedést, a testmozgásokat és az alvást. A skála 0 és 5 között jelzi a fájdalom nagyságát.
Minden injekció után azonnal és kilenc perc elteltével mérték a fájdalmat. Azoknál a babáknál, akik cukoroldatot kaptak, 1,19 és 3,80 között volt az injekciók után a fájdalmat jelző érték, míg a kontrollcsoportnál 3,02 és 4,81 között. Kilenc perc elteltével az utolsó értékelésnél a fájdalom mérőszáma mindössze 0,59 volt a cukros vizet kapott babáknál a másik csoport 2,75-ös értékéhez képest.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06