Égő, fájó szemek, fejfájás, homályos látás
Az algakivonat csökkenti a szemfáradtságot
A számítógépek elterjedésével együtt járt a szemfáradtság szindróma elterjedése is: égő, fájó szemek, fejfájás, homályos látás, merev vállak.
2009.03.25 10:42medipress.huA jó hír azonban, hogy egy japán cég nemrég olyan szert állított elő, ami egy erős, természetes antioxidáns segítségével megoldást jelenthet ezekre a problémákra. Az astaxanthin nevű rendkívül erős antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező szert egy Haematococcus pluvialis nevű mikroalgából állítják elő. A gyártó cég az utóbbi öt évben összesen kilenc tudományos kísérlet során igazolta a szer hatékonyságát.
Az astaxanthin egy természetes karotinoid, ami rendkívül erős antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik, serkenti a véráramlást és javítja a ciliáris izomfunkciókat. A ciliáris test felelős a szemlencse irányításáért, amely fáradtság esetén ugyanúgy fáj, mint a többi izom: ez okozza a szemfáradtság kellemetlen tüneteit. Az astaxanthin növeli az izom teherbíró képességét, így csökkentve a szemfáradtságot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06