Mit mond a vallás a szexről?
A szex és a vallás viszonya igen szoros
A szex és a vallás minden kultúrában szoros kapcsolatban állt egymással, de korábban többnyire csak a termékenységet emelték ki. A kínai művészet mágikus hatást tulajdonított a közösülésnek és a nemi szerveknek is, ezért ezeket kiemelten ábrázolták képeken, szobrokon.
2008.01.25 09:05ideal.hu• A konfucionizmus eredetileg pozitívan és életigenlően ítélte meg a szexualitást, csak később (1000–1280), a neokonfucionizmus idején vált morálisan szűkebbé, főleg a nőket nyomták el (lábbefűzés). A házasságnak a szüzesség előfeltétele volt, ezt „vizsgálta” az ara szülei által kiválasztott egyén. Özvegyaszszony nem mehetett újra férjhez, bármilyen fiatal is volt. A házasság előtti és melletti nemi életet többnyire halállal büntették.


• A taoizmus tipikusan kínai filozófia és vallás, mely az i. e. VII-I. században virágzott. Az arisztokrácia is csatlakozott e hithez, feltehetően elsődlegesen azért, mert életmeghosszabító és örömet fokozó légzőgyakorlatokat írt elő. A császárok taoista szerzeteseket gyűjtöttek udvarukba, hogy azok szexuális technikákra tanítsák őket, nem kevés nő közreműködésével. A lényeg az egymásra figyelés gyakorlása volt, ami végül közösülésben csúcsosodott ki. A szerzetesek egészséget fenntartó gyakorlatokat is végezte(tte)k.
• A buddhizmus lényegileg aszkéta tanokat hirdet, de egyik ága preferálja az élvezetet, mondván, hogy a közösülés egy dupla meditáció, és különleges technikára is megtanítanak.