Az illatos sivatagi liliom jótékony hatásai
Gyógyít 3500 éve - Miért is jó az aloe?
A természetgyógyászok és az orvosok több mint 3500 éve kutatják ennek az illatos sivatagi liliomnak a kedvező hatásait. Körülbelül 200 faja ismeretes.
2009.01.04 11:50ideal.huA természetgyógyászok és az orvosok több mint 3500 éve kutatják ennek az illatos sivatagi liliomnak a kedvező hatásait.
Körülbelül 200 faja ismeretes, de az aloe vera, ami latinul "igazi aloé"-t jelent, bizonyult a leghatásosabb orvosságnak. Az aloé levele speciális gélt, vagy emollienst (lágyítóanyagot) tartalmaz, amit a különféle kozmetikumokban és bőrkrémekben használnak föl.
Az aloégél az egyik legjobb természetes nedvesítő-, hidratálószer. A növény leveléből kivont keserű nedvet belsőleg emésztőszervi bántalmak ellen adják.
Kétezer évvel ezelőtt a görög orvos, Dioszkoridesz írta le, hogy az aloé a székrekedéstől kezdve az égéseken át egészen a vesebántalmakig mindenféle betegség kezelésére kiválóan alkalmas.

Kleopátra az aloégélt a fiatalság forrásának tekintette, és ezzel védte a bőrét az egyiptomi napsugarak égető hatása ellen. Az egyiptomiak valószínűleg aloét használtak halottaik bebalzsamozásához is.
A Biblia tele van e növényre történő utalásokkal, és Afrikában még ma is kiterjedten alkalmazzák égések és sebek gyógyítására. Az Egyesült Államokban eredményesen használták az aloe verát a bőr radioaktív sugárkárosodása ellen.
Az egyik, a Journal of Dermatological Surgery And Oncology (Bőrgyógyászati sebészeti és onkológiai folyóirat) című szaklapban nemrégen megjelent tanulmányban arról számoltak be, hogy az aloe vera jelentősen meggyorsította a bőrhegek megszüntetése céljából facialis dermabrasaán (az arcbőr felső rétegének eltávolításán) átesett betegek sebgyógyulását.
Hatásai:
- Meggyorsítja és elősegíti a napégések és más kisebb fokú égési sebek gyógyulását
- Enyhíti a rovarcsípések és enyhe bőrirritációk fájdalmát
- Lágyítja és rugalmassá teszi a bőrt
- Belsőleg szedve hatásos hashajtó, és elősegíti az általános gyógyulást