Gyakori, hogy a méh eltávolítása szükséges
Kortól függ, milyen műtéttel állítható el a súlyos menstruációs vérzés
Korfüggő, hogy a nők súlyos menstruációs vérzését milyen műtéti megoldással lehet megszüntetni - Minél fiatalabb a páciens, annál gyakoribb, hogy a méhük eltávolítása szükséges, állítja egy frissen végzett tanulmány.
2008.12.28 16:30medipress.hu„A pácienseim között az a tendencia figyelhető meg, hogy a fiatalabb nők rendellenes vérzése esetén kisebb valószínűséggel tudjuk megtartani a méhet. 45 éves kor fölött azonban gyakran elegendő az egészségügyi kaparás ” – mondta el dr. Mindyn K. Longinotti, San Fransisco-ból a Reuters hírügynökségnek.
Longinotti és kollégái arra voltak kíváncsiak, hogy milyen tényezők befolyásolják a súlyos vérzés sebészi megoldásának lehetőségeit. 3681 nő esetét tanulmányozták, akiknél méhüregi kaparás történt, mintegy 21 százalékuknál végül a méh eltávolítására került sor.
Az egyetlen tényező, ami összefüggött a méheltávolítás valószínűségével, az a kor volt. 45 év alatt kétszer annyi esetben végeztek hysterectomiát (méheltávolítást), mint 45 év felett.
Még további vizsgálatok szükségesek a méheltávolítás szükségessége és az életkor közötti összefüggés tudományos megállapításához, mondta a szerző.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06