Vegyük körül magunkat pozitív ingerforrásokkal

Egészségmegőrzés indiai módra

Rengeteget köszönhetünk a régi indiaiknak - elég, ha csak az általuk létrehozott értékek közül a gazdag vallási-kulturális hagyatékukat emeljük ki. Mindemellett számos, könnyen követhető egészségvédelmi módszert is kidolgoztak, amelyeket kései utódaik is alkalmaznak, és mi is beilleszthetünk mindennapjainkba.

2008.11.06 09:30ideal.hu

Az indiaiak olyan ételek fogyasztását javasolják, melyek a lehető legközelebb állnak természetes állapotunkhoz. A túlzottan fűszeres ételek, az alkohol, a túl sok szénhidrát, a mesterséges adalékok és általában a nem élő (mélyhűtött, félkész vagy készételek) akadályozzák a prána, azaz az életenergia áramlását. Így átvitt értelemben egyfajta súrlódás lép fel, aminek következtében túlságosan felmelegszik a szervezet.

Ezért a fentiek helyett a friss gyümölcsöket, a nyers vagy kismértékű hőkezelésen átesett zöldségeket, a magvakat, valamint a főtt gabonaféléket részesítik előnyben. Szerencsés, ha a gyümölcsöket és a zöldségeket a saját szezonjukban fogyasztjuk. Így a szervezetünk összhangba kerül a természet ritmusával, ami az évszakok váltakozásában nyilvánul meg. További előnyt jelent, hogy ilyenkor a termések frissebbek és olcsóbbak is.

A legjobb, ha elalvás előtt már nem eszünk semmit, különösen nem magas szénhidráttartalmú ételeket. Ellenkező esetben a szívnek a szervezet megtisztítása érdekében nagyobb mennyiségű szén-dioxidot kell kipumpálnia, ráadásul így a tüdőre is nagyobb teher hárul. Mindez értelemszerűen a pihenés rovására megy. Ha úgy érezzük, kell lennie valaminek a gyomrunkban, igyunk egy pohár meleg tejet! Az idegesség alapvetően mentális rendellenesség, ám fizikai következményei sem éppen kellemesek: elég csak az álmatlanságot és a rossz emésztést említeni. Kialakulása különösen gyakori nagyvárosokban, mivel ezek óhatatlan velejárói – forgalom, zaj, légszennyezettség, szúfoltság stb. – közvetlenül befolyásolják az idegrendszert.

Ha nem élhetjük mindennapjainkat egészséges környezetben, vegyük körül magunkat pozitív ingerforrásokkal! Ilyenek a tényleges mondanivalóval rendelkező könyvek, a valódi zeni, a tartalmas gondolatok. Ha tehetjük, kerüljük azoknak az embereknek a társaságát, akik kibillentenek bennünket az egyensúlyi állapotból! Ne fecséreljünk túl sok időt az olyan, többnyire csak pótcselekvések eszközéül szolgáló dolgokra, mint például a televízió vagy a bulvárlapok!

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.