A korai szexualitás ártalmas
A túl korán vagy túl későn kezdett szexuális élet ártalmas
Egy nemrég az 'American Journal of Public Health' című szaklapban publikált tanulmány szerint nagyobb az esélyük a későbbi egészségügyi problémák kialakulására azoknak, akik túl korán vagy túl későn kezdik szexuális életüket.
2010.07.01 07:00Medipress
Ennek fényében megkérdőjelezhető az amerikai állami iskolák azon törekvése, hogy teljes szexuális önmegtartóztatásra bíztassák tanulóikat.
Egy 1996-os 8000 felnőtt részvételével készült felmérés adatait alapul véve kiderült, hogy nagyobb az esélyük a szexuális úton terjedő betegségek kialakulására azoknak, akik relatíve korán kezdenek nemi életet élni.
Emellett azonban kiderült, hogy a túl későn érők sem járnak jól, náluk ugyanis a potenciazavarok előfordulásának aránya magasabb.
"A felmérésből nem derült ki egyértelműen, mi az összefüggés az egészségügyi problémák és a nemi élet kezdetének ideje között" - nyilatkozta Dr. Theo G. M. Sandfort, a Columbia Egyetem kutatója.
"A túl korán kezdődő szexuális élet esetében leginkább a felelőtlenség miatt alakulnak ki a későbbi egészségügyi problémák. A fiatalok nem válogatják meg a partnereiket és óvatlanok - magyarázza Dr. Sandfort - A túl sokáig kordában tartott szexuális vágyak pedig súlyos érzelmi problémákat okozhatnak, amelyek később pszichés impotenciában kerülnek elő."
A felmérés tanulsága szerint egy átlag fiatal 17-18 évesen kezd szexuális életet élni. Ehhez képest a felmérést végzők a 14 éves korban kezdődő nemi élet számították "korainak", míg a 22 évesen vagy azután kezdődő szexuális életet "későinek".
"Nyilvánvaló tehát, hogy az amerikai konzervatív iskolai szemlélet helytelen, hiszen az önmegtartóztatás később súlyos problémák forrása lehet" - olvasható a tanulmányban.