Mit jelent a szexuális magabiztosság?

Szexuális tudatosságunkat főként szüleinknek köszönhetjük

A Durex Face of Global Sex nemzetközi kutatása választ ad arra a kérdésre, hogy vajon mik a jellemzői a szexuálisan magabiztos embernek.

2008.09.17 10:52ma.hu

A Durex kutatásai, felvilágosító programjai mellett termékeivel támogatja a felszabadult tapasztalatszerzést. Ennek érdekében 3+1 csomagolásban, kedvező áron vezeti be legújabb Durex Love óvszerét, melyet főképp kísérletező fiataloknak ajánl. 

A szexuálisan magabiztosan viselkedő ember a főbb jellemzők szerint lehet férfi és nő, életkorát tekintve 40 éves múlt és az átlagnál magasabb iskolai végzettséggel rendelkezik. Átlagosan 17 éves koruk előtt hivatalos szexuális felvilágosításban és oktatásban részesülnek és a szüzességüket 18 éves koruk előtt veszítik el. A legfőbb szexuális tájékozódási forrásukat a szülők és nevelők jelentik, illetve az orvosok, a könyvek, az Internet, valamint a partnerek. 

A kutatás megállapította, hogy a szülők és nevelők játszák a legmeghatározóbb szerepet a fiatalok szexuális nevelése terén, és a szexuális magabiztosságuk kialakításában. Ezen kívül a 12 és 17 éves kor közötti átfogó és teljes körű szexuális oktatás is döntő befolyással bír a felnőtt korra kialakuló szexuális magabiztosság kifejlődésében. 

A szexuálisan magabiztos emberek felkészültebbek és képesek megóvni magukat a szexuálisan terjedő szexuális betegségekkel és a nem kívánt terhességgel szemben. Az egyes országok megoszlása szerint a szexuális életükkel leginkább a brazilok elégedettek (80 %), míg a japánok a legkevésbé (55%). A legtöbb ázsiai ország jóval alatta marad a nyugati országoknak a szexuális úton terjedő betegségekkel szembeni védekezés terén. 

Thaiföld és Hong Kong érte el a legalacsonyabb eredményt ezen a téren (65 %), a legmagasabb eredményt pedig a dél-afrikaiak (87%), őket követi Spanyolország, Mexikó, Svájc, Brazilia és Kanada 85 %-os eredménnyel. Hasonlóan megoszló eredményt értek el a nem kívánt terhességgel kapcsolatos felkészültség, magabiztosság kérdésében. A legtöbb esetben, az ázsiai országok magabiztossági szintje 70% körül mozgott, míg a nyugati országok 75% és 85 % között teljesítettek. Szingapúr mindössze 68 %-ot ért el, míg Dél-Afrika a jóval magasabb 85%-ot. Kimagasló eredményeket kaptak Mexikó esetén az első szexuális oktatást illetően, ahol az 12 éves kortól kezdődik, míg a kínaiak esetén 15 éves kor után jellemző. 

Bár semmilyen regionális trend nem volt kimutatható, figyelemreméltó, hogy Japánban a szexuális felvilágosításra szolgáló átlag életkor 12 év, amely alacsonyabb más ázsiai országokkal összehasonlítva. Hasonlóan szerteágazó megoszlás jellemzi Európát is.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.