Depresszió? Egy rossz nap? Fájdalmas emlékek?
5 út a boldogsághoz
Bármi is legyen a rossz hangulat oka, mindannyian szeretnénk, ha az ilyen epizódok minél rövidebb ideig tartanának. Íme öt út a boldogság megtalálásához (bár némelyik igencsak nehézkes).
2008.08.27 15:34medipress.hu
1. Gének
Szakértők szerint az optimista világszemlélet egyik legfontosabb kritériuma a jó génállomány. A 'Psychological Science' című szaklap márciusban megjelent cikke szerint a DNS-ben lévő különbségek magyarázhatják, hogy némelyek miért képesek minden esetben pozitívan szemlélni a világot, míg mások miért lesznek depressziósok.
Kanadai kutatók kísérleteik során a TREK-1 nevű gén kiiktatásával jelentős eredményeket értek el egerekben. A TREK-1 hiányában az egerek úgy viselkedtek, mintha előtte legalább három hétig folyamatosan antidepresszánsokon éltek volna. A kutatók szerint a módszer egy nap embereken is alkalmazható lesz.
2. Adakozás
Egy 2008-as tanulmány szerint, függetlenül attól, hogy barátainkra költünk, vagy valamilyen jó ügyért adakozunk, már napi 1000 forintnyi adomány is segíthet hozzájárulni jó hangulatunkhoz. Az adás örömén kívül a baráti és szerelmi kapcsolatokat is megerősíti az ajándékozás, így két legyet ütünk egy csapásra.
3. Pozitív gondolkodás
Egy 2005-ös felmérés szerint, amely során a dialízisre szoruló páciensek általános hangulatát mérték, minden csak a gondolkodásmódon múlik. Ezeknek a betegeknek az általános hangulata igen jó volt, annak ellenére, hogy hetente háromszor dialízisre szorultak. A teljesen egészséges kontrollcsoport tagjai azonban szörnyen elkeseredtek, amikor arra gondoltak, hogy így kéne élniük az életüket. Ahogy Winston Churchill is mondta: "Egy pesszimista minden lehetőségben látja a nehézséget, egy optimista minden nehézségben meglátja a lehetőséget."
4. Testmozgás
Régóta tudjuk, hogy a testmozgás erősen befolyásolja az endorfin- és kortizoltermelést. A fokozott kortizoltermelés gyengíti az immunreakciókat, emellett növeli a vérnyomást és a vércukorszintet. Testedzéssel azonban elősegíthetjük a kortizolszint csökkenését, ezzel pedig azt, hogy jobban érezzük magunkat. Az endorfin pedig természetes drogként stimulálja az agyban lévő örömközpontot, így csak jót tehetünk magunkkal, ha folyamatosan eddzük testünket.
5. Hosszú élet
Egy, az Egyesült Államokban végzett felmérés szerint a depresszió leggyakrabban a 40-es éveikben járókat sújtja. A kor előrehaladtával azonban úgy tűnik az emberek nagy többsége képes kizárni a negatív hatásokat az életéből, és arra koncentrálni, ami valóban örömet okoz. A 60 felettiek általában sokkal boldogabbnak mondják magukat, mint a fiatalabbak, az állandó orvosi kezelések és kórházi ápolások ellenére. A boldogság, úgy tűnik, valóban csak idő kérdése.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06