Kínában
Ahol hárompercenként követnek el öngyilkosságot a depressziósok
A mentális betegségekben szenvedő járóbetegek felét, az ezeket kezelő egészségügyi intézmények lakóinak pedig 40 százalékát depresszióval kezelik.
2014.05.13 12:27MTI
Minden ötödik lakos legalább enyhe depresszióban szenved Kínában, kezelésük azonban nem megfelelő - írja a Csongkuo Csingcsi Zsipao című sanghaji lap.
Az újság összeállítása szerint legalább 260 millió a depressziótól gyötörtek száma Kínában, ez a lakosság csaknem 20 százaléka. Súlyos búskomorsággal a szakorvosok becslése szerint 26 millióan küszködnek, vagyis Kína minden ötvenedik lakosa ebbe a kategóriába tartozik. A helyzet komolyságára korábbi sajtóbeszámolók is felhívták a figyelmet, kiemelve: a mentális betegségekben szenvedő járóbetegek felét, az ezeket kezelő egészségügyi intézmények lakóinak pedig 40 százalékát depresszióval kezelik. A helyzet mára odáig fajult, hogy a depresszióval összefüggésbe hozható öngyilkosságok éves száma immár a 200 ezret közelíti, és meghaladja a közlekedési balesetben elhalálozottak számát.
Depresszió miatt átlagosan hárompercenként követnek el öngyilkosságot az országban, a próbálkozások száma éves szinten másfél millió. A 15 és 34 év közötti korosztályban az öngyilkosság a vezető halálozási ok, a pszichológusok szerint pedig a depresszió hússzorosára erősíti az erre való hajlamot.
A betegek ellátására alkalmas intézmények és szakemberek száma Kínában ugyanakkor a szükségesnek a töredéke csupán, ráadásul a közvélemény továbbra is megbélyegzi a magukat depressziósnak vallókat. A betegek kezelése sem zajlik megfelelően, nemcsak a szakorvos kevés, a kelet-ázsiai ország a gyógyszeres terápia terén is lemaradásban van a nyugati országokhoz képest. Emiatt a betegek fele ellátatlan - kongatják a vészharangot a kínai szakemberek.
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, Magyarországon hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegélyszámot!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06