Nem mindegy mikor szexeltünk először?
A szüzesség elvesztésének is van ideális ideje
Azok az emberek, akik az átlagéletkorhoz képest túl korán vagy túl későn kezdenek szexuális életet élni, fokozott egészségügyi kockázatnak teszik ki magukat, vagyis később problémákkal küzdhetnek a nemiség terén.
2008.01.07 17:13ideal.huA New York-i Columbia Egyetem kutatói több mint 8000 amerikai felnőtt adatait vizsgálták meg, akiket még 1996-ban kezdtek megfigyelni. Megállapították, hogy azok, akik korán veszítik el a szüzességüket, fogékonyabbak a nemi úton terjedő betegségekre és azok krónikus formájára, mint akik később kezdenek nemi életet élni.
Természetesen a rizikót tovább növeli, ha sok szexuális partnerük van, vagy alkoholos befolyásoltság alatt élnek nemi életet. Ugyanakkor a „későn érő” típusok is különféle szexuális rendellenességgel, betegséggel nézhetnek szembe. Ez elsősorban a férfiakra jellemző, akiknek olyan problémáik akadhatnak, mint az erekció fenntartása vagy a csúcspont elérése. A szexualitás elkezdésének késleltetése gátolja azoknak az érzelmi, kognitív és interperszonális készségeknek a kifejlődését, amelyek alapvetően fontosak a kielégítő szexuális működéshez és az általános jó közérzethez.
A felmérés válaszadói átlagosan 17-18 éves koruk környékén élték át az első szexuális érintkezést, a „korán kezdőket” 14 évesben, a „későn kezdőket” legalább 22 évesben határozták meg. A kutatók figyelmeztettek arra, hogy az Egyesült Államokban a minél hosszabb ideig tartó önmegtartóztatást népszerűsítik az iskolákban, és nem tudnak ennek egészségügyi vonatkozásairól.