Hancúr öregen
70 évesen még jobb a szex
Egyre több, a hetvenes éveit taposó idős ember állítja, hogy jó szexuális életet él, méghozzá gyakran. Ebben a korcsoportban a nők különösen elégedettek szexuális életükkel, olvashatjuk a British Medical Journal honlapján.
2008.07.11 09:59medipress.huAz idős emberek szexuális életéről kevés információ áll rendelkezésre, és az ilyen témájú vizsgálatok legnagyobb része is az azokkal kapcsolatos problémákra fókuszált. Nils Beckman és munkatársai a svéd Gothenburgi Egyetemről az egészséges szexuális életről szerettek volna többet megtudni, mikor négy különböző időintervallumban (1971-72-ben, 1976-77-ben, 1992-93-ban és 2000-2001-ben) hetvenéves emberek részvételével készítettek felmérést. Összesen 1500-an válaszoltak a szexuális életüket – beleértve a problémákat, az aktivitást és az elégedettséget is – érintő kérdésekre.
A BMJ közlemény szerzői szerint egyre több időskorú élvezi a szex örömeit még hetvenen túl is. Míg 30 évvel ezelőtt a nős férfiak 52 százaléka volt szexuálisan aktív, ma már 68 százalékuk az. A férjezett nőkre ugyanez igaz, a korábbi 38 százalékról 56 százalékra emelkedett a szexuálisan aktív nők száma. A nőtlen férfiak esetében a változás 24 százalékot tesz ki (30-ról 54 százalékra), a nem házas nőknél szinte megdöbbentőek a számok: 0,8 százalékról 12 százalék.
Ezenfelül egyre több nő számol be maximális elégedettségről és orgazmusról, miközben kevesebben állítják, hogy sosem éltek át orgazmust. Az elégedetlen férfiak száma azonban növekvőben van, ami a kutatók szerint egyszerűen annak köszönhető, hogy ma már nem számítanak annyira tabunak a szexuális problémák, ezért többen merik bevallani őket. Míg a merevedési zavarok száma csökkenő tendenciát mutat, a magömléssel kapcsolatos problémák egyre gyakoribbá válnak. Az idő előtti magömlés előfordulásának aránya nem változott.
Érdekes, hogy a nők és férfiak egyaránt az erősebb nem képviselőit okolják a házasélet abbamaradásáért. Az eredmények alapján tehát a hetven évesek az élet természetes részének tekintik a szexet, mely fontos szereppel bír legtöbbjük számára. Azt is fontos kiemelni, hogy az orvosok idős páciensek kezelésekor sem kerülhetik meg a szexuális élet problémáihoz kapcsolódó kérdéseket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06