Tegyünk egészségünkért!
Folytatódik az ingyenes koleszterinszűrés Budapesten
A Magyar Szív Egyesület ingyenes koleszterinszűrő akciója - a Flora pro.activ, a Magyar Vöröskereszt támogatásával - már eddig is sokakat ösztönzött arra, hogy első lépésként a magas koleszterinszint szűrésével tegyenek valamit egészségükért.
2008.07.03 07:56ma.huA hazai lakosság köréből egyre többen vannak tisztában azzal, hogy a magas koleszterinszint a szív- és érrendszeri megbetegedések első számú rizikófaktora, s hogy a magas koleszterinszint hatékonyan csökkenthető életmódunk, táplálkozásunk átalakításával, akár a kettő kombinációjával.
Sajnos azonban a magyar lakosság átlagos koleszterintudása és az egészségtudatos életmód ismereteinek birtoklása még nem közelíti meg az ideális mértéket. Ezért is folytatódik most a tavaly kezdődött, komoly eredményeket hozó koleszterinkampány, s a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzését célzó ingyenes koleszterinszűrés az alábbi helyszíneken és időpontokban:
Július 3. Moszkva tér kamion 14.30-18.00
Július 4. Pólus Center (XV. Szentmihályi út 131.) parkoló 13-17 óráig Július 14. LRI (XVIII. Ferihegy I. „A” porta) 8-14 óráig
úlius 16. Erste Bank (XIII. Népfürdő u. 24-26.) 9-15-ig
Július 24. BKV Székház (VII. Akácfa u. 15.) benn 7-13 óráig
Ne feledjék: a megelőzés, a folyamatos szűrés generációk életét mentheti meg, egészségtudatos magatartással, kiegyensúlyozott táplálkozással, rendszeres testmozgással sokat tehetünk a magas koleszterinszint csökkentéséért.
