Minden korosztályból várják a jelentkezőket
Jótékonysági úszás fogyatékosoknak és egészségeseknek
Fogyatékkal élők és egészségesek mérhetik össze sportteljesítményüket április 7-én a Mozdulj! Közhasznú Egyesület jótékonysági úszógáláján a budapesti Testnevelési Egyetemen.
2013.03.30 11:06MTIA rendezvényre minden korosztályból várják az egészséges vagy fogyatékossággal élő, úszni tudó jelentkezőket április 2-ig a mozdulj@hotmail.hu címen. A helyszínen befolyt összeget az egyesület a születésükkor károsodott gyermekek rehabilitációjával foglalkozó Gézengúz Alapítványnak ajánlja fel - közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég az MTI-vel.
A versenyzők négyfős csapatokban vagy egyénileg is jelentkezhetnek. A csapatversenyen négy kategóriában lehet nevezni, az egészséges és fogyatékossággal élő résztvevőknek egyaránt 25 métert kell úszniuk. Nincs megszabva az úszásnem, tehát mindenki a saját technikája szerint küzdheti le a távot.
A verseny fő védnöke Sors Tamás paralimpiai bajnok úszó. A gézengúzos gyerekekkel együtt úszik Tóth Tamás, Becsey János és Csuri Ferenc paralimpikon, valamint Litavecz Anna paratriatlon szövetségi kapitány; a családi futamban mások mellett Héder Barna és családja vesz részt.
A programok között paralimpiai élménybeszámoló, szinkronúszó- és vízimentő-bemutató is szerepel. Az esemény célja felhívni a figyelmet a testmozgás és az úszás fontosságára.